shadow_left
Logo
  • Czech/Česky (WIN-1250)
  • English
 
Shadow_R
   
Focení automátkem

Dvojice listůKdyž je v opravě zrcadlovka, tak fotím Panasonicem Zdeny.

Stalo se mi, že se najednou moje E300 rozhodla, že už toho má asi dost a začala ukládat jenom černou plochu a to ve všech režimech.

Zaplať bůh, že mi Láďa, když mi prodával set, okamžitě zaregistroval prodlouženou záruku na 30 měsíců. Kdyby to neudělal, tak jsem měl dost solidní finanční výdaj...

Stát se to o měsíc později, tak už mi to jako záruční opravu neuznali.

NO a představte si fotografa, když nemá čím fotit. To se u mě nestalo, protože syn dal ženě k 50. tinám Panasonic. Automátek, kde je řada režimů, ale chybí manuální režim, RAW apod. Je to ale 6 mego s dobrou optikou. A tak jsem si ho vzal a šel jsem si v sobotu ráno zafotit. Je to samozřejmě rozdíl. Pro mne největší trauma, že nejsem zvyklý koukat přes display. Ale i tak jsem do toho pustil.

Sendvič Okolo jel kluk na kole a já jsem ho chtěl vyfotit. Beznadějně mi to cvaklo, až když byl z půli pryč. Pak jsem zkusil ještě něco v pohybu, ale stejný osud.

Dobře chlapče, řekl jsem si, zkus něco statického, například listy neutečou. Tak jsem si vybral motivy, bylo jich tam hodně a zkoušel jsem to.Doma jsem byl docela překvapen, co z toho foťáčku vylezlo i v jpg formátu.

A tak jsem se rozhodl, že Vám to ukážu v tomto svém prvním článku. Je asi starý fakt, že prvotně fotografuje oko, a pak až technika. Že to bez dobré techniky nejde je nabíledni. Ale zase na druhou stranu když člověk odhadne možnosti stroje, se kterým fotografuje a snaží se je využít na maximum, tak může dosáhnout solidních výsledků.

Nevím, zda si nefandím, ale možná se mi to tady trochu podařilo. Nu posuďte sami, zda si nefandím. ..... a zase přiďte ...

 

Tomáš

 
< Předch.