shadow_left
Logo
  • Czech/Česky (WIN-1250)
  • English
 
Shadow_R
   
Zima bez slunce Tisk
Úterý, 19 leden 2010

Letošní zima začala brzy.Napadl sníh, ale za nějaký čas roztál a na vánoce nebylo nic. Teď už nějaký sníh leží. Paradoxní je na tom to, že na Krkonoších a pod nimi je ho méně než v místech, kde zpravidla nebývá. Inu každý rok nám ukazuje, že je zase výrazně jiný, než ten předchozí.

Pro nás fotografy takové počasí znamená to, že chceme fotit, vyjdeme si někam ven, na zádech ruksak plný "nářadí". Cvakáme a pokud jsme k sobě kritičtí, tak to zpravidla věnujeme kamarádovi DELETE už při pohledu na display. 

Co dělat když pořád není fotografům přející světlo ? Já jsem si půjčil od kamaráda knihu o použití blesků ve fotografii a učím se fotografovat s bleskem jinak, než jsem to dělal dosud. Snažím se fotografovat i své oblíbené ledy tak, že blesk uchycený na stativu  umístím do proudu řeky, abych měl světlo mimo osu objektivu. Různě s tím experimentuji, používám oranžový filtr na blesk. Je to docela příjemná práce, ale světlo je světlo. Věřím, že se to bleskem naučím lépe... přikládám do galerie některé snímky z tohoto období a popisuji to. Tak pokud budete mít chuť koukněte... 

Aktualizováno ( Úterý, 28 září 2010 )
 
< Předch.   Další >