shadow_left
Logo
  • Czech/Česky (WIN-1250)
  • English
 
Shadow_R
   
Jak jsem se stal částečně Nikoňákem Tisk
Čtvrtek, 23 srpen 2012

Dlouho jsem sem nedal žádný článek. Jednak to bylo tím, že se času nedostávalo, ale to je vždy jen výmluva..... Spíše však tím, že jsem zapomněl, jak se články píší. Kamarád mi to trpělivě vysvětlil, já jsem si to polopaticky napsal a tak to zkouším nyní.

Fotografoval jsem Olympusem E3 a měl jsem k němu skvělé objektivy, ale potřeboval jsem snímky přes 1 m po delší straně a to už bylo asi pro Olýka hodně. Tak jsem to postupně prodal a zakoupil fullframový Nikon D700, který jsem pomalu začal vybavovat kvalitními objektivy. Je radost fotografovat s takovýmto strojem, ale je to zase " kus železa " a objektivy jsou také pořádní mackové a tahat se s tím vždycky nejde.... a fyzička už taky není to, co bývala. Tak jsem si koupil Olympus EP2. Nejdříve s palačinkou 2,8/17mm s tím, že to už nebudu rozšiřovat, ale bude to aparát, který mohu mít pořád u sebe. Ale potom jsem si zkusil objektiv Panasonic 1,7/20 mm. Plně mě to dostalo, jaké krásné snímky z toho lezly. Takže jsem koupil v akci fotoaparát Panasonic GF1 s objektivem 1,7/20 mm. A tak jsme se s naším Tomášem podělili. Já jsem mu nechal tělo GF1 s palačinkou od Olympusu 2,8/17 mm a sám jsem si vzal objektiv Panasonic 1,7/20 mm. Potom jsem zjistil, že některé mé úspěšné snímky jsou právě z PENu, tak jsem trochu něco prodal a koupil Olympus  MZD 9-18 mm. Tak velmi podařené sklíčko a hlavně malinké a pak na doporučení Tomáše Viktory z Olympusu ještě MZD 14-150 mm. Nikdy jsem nevěřil takhle velkorozsahovým zoomům. Ale Tomáš mě zviklal a nelituji. Ještě později jsem si koupil pevnou MZD 1,8/45 mm a mám pohodovou soupravu, která mi vyhovuje a je v malé taštičce, kterou mohu nosit s sebou a mám prakticky vše, co potřebuji.     

Takže jsem částečně Nikoňákem, ale něco od Olympusu mám (srdeční záležitost) také. Trochu na tomto těle je pomalejší ostření, než na zrcadlech, ale s tím se nechá vyrovnat. Horší je, že elektronický hledáček z těla hodně vykukuje a trochu je o zvyk ho používat. Z displeje fotografovat neumím a tak se s tím smiřuji. Jak šel vývoj dopředu, tak mě oslovil Olympus OM-D na stejné platformě. Nyní mám i ten a už nic nechci. Spíše musím prodat některé těžké vybavení, které už se mi tahat opravdu nechce. 

Teď už jen mít více času na fotografování, ale snad bude lépe. 

Aktualizováno ( Středa, 10 květen 2017 )
 
< Předch.   Další >