shadow_left
Logo
  • Czech/Česky (WIN-1250)
  • English
 
Shadow_R
Anketa
Jak se vám líbí tento web ?
 
Vyhledávání
 
   
Jaro 2015
Pondělí, 08 červen 2015

Rozloučil jsem se se svým oblíbeným Olympusem OMD EM-5, který se dostal do dobrých rukou Markétky, která ho bude mít ráda. Já jsem ho nahradil jeho nástupcem MKII. Je to povedená mašinka, která je o hodně chytřejší než já. Má trochu lépe umístěné ovládací prvky, kromě spouště videa, která je umístěna poměrně nešťastně...ale na všechno se dá zvyknout. Jinak video je na něm hodně kvalitní. Taky statické snímky v režimu multiexpozice, kdy složení vznikne 40 megový jpg a asi 67 megový RAW, tak to je opravdu nádhera, kolik tam je detailů. Fotí se mi s ním opět dobře, ale FF NIkona D700 stále používám taky. Prostě každý má své přednosti. Na oba stroje používám mimo jiné i staré ruské objektivy po dědovi. Helios 2 /58 Jupiter 3,5/125 a stará ještě hliníková skla se závitem M39 z ruského FEDu. A to ohniska 2,5/50 mm a 3,5 /135 mm . Mají nevýhodu, že minimální vzdálenost ostření je 1 m resp. 2,5 m na delším. Ale zase krásně kroužkují, což i ty předchozí také. Je to radost s nimi fotografovat a pak vidět výsledky. Líbí se mi to čím dál tím více...

Kéž bych měl více času. Ale blíží se důchod a to pak bude času snad více....hlavně aby vydrželo zdraví.

Tak se mějte fajn, dobré světlo a  hodně zdraví a času. Tomáš

Aktualizováno ( Pondělí, 08 červen 2015 )
 
Návštěva Brugg
Pondělí, 26 listopad 2012

V listopadu 2012 jsem se dostal do Belgie do města Bruggy. Nebylo moc času, ale jedno odpoledne a veče jsme se dostali do historického centra. Nebyl čas na stativ apod., ale Olympus OM-D myslím udělal výborný kus práce.

Kdo byste měl možnost se tam podívat, tak rozhodně neváhejte. Starobylé centrum není velké, ale je opravdu krásné. Kdo má rád takovou tu severozápadní cihlovou architekturu, tak bude nadšen. Pro nás detailisty je v domech tolik krásných detailíků, že člověk neví, kam by to dříve zaměřil. Snad jednou ještě budu mít možnost Bruggy vidět a mít trochu více času.

Tak Vám přeji pokoukání, které Vám alespoň trochu zpříjemní čas.... 

 
Dlouho jsem své stránky zanedbával
Úterý, 06 listopad 2012

V poslední době jsem měl dost starostí a nějak jsem se pořád nevěnoval svým stránkám. Pořád mělo něco jiného přednost.... Rozhodl jsem se to napravit a udržovat tyto své stránky, které mám rád, v lepším pořádku. Věřím, že to nebude jenom plané plácnutí, protože člověk, když má svůj web, tak se o něj má starat. A teď se o to budu více snažit. Člověk nemá zapomínat na staré přátele a tyto stránky jsou mým přítelem. 

V poslední době jsem sice fotografoval, ale dával jsem to občas na veřejné weby. Chci to napravit a nejlepší snímky dávat hlavně sem. Byl jsem poslední dobou pohodlný a dělal jsem většinu úprav v iPadu, protože je to hodně rychlé a řada snímků je udělána dobře. Musím to napravit a trochu více se věnovat úpravám. Život je nějaký uspěchaný a já bych to alespoň ve fotografii trochu chtěl změnit. A tak mi držte palce, aby se mi to povedlo.

Nádobí mám výborné, jen trochu toho času..... ale nemohu se pořád  vymlouvat.

A tak se tady snad budeme setkávat  v pohodě nad novými snímky.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 4 z 8